Zimníolympijskéhry

2022 Peking Čína

Dvanáct týmů rozdělených do tří skupin odehraje základní skupiny systémem každý s každým. Poté se vytvoří pořadí všech 12 týmů podle klíče - vítězové skupin, druzí ve skupinách, třetí ve skupinách a čtvrtí ve skupinách (v závorce ve skupinách - body, rozdíl skóre, počet vstřelených branek, pořadí IIHF). Týmy na páté až dvanácté pozici hrají předkolo playoff (osmifinále) a vítězové se utkají s první čtyřkou v klasickém čtvrtfinále vyřazovacího systému. Všechna utkání se hrají na jedno vítězství, navíc i utkání o třetí místo.

Hokejisté Ruska nastoupili z rozhodnutí MOV pod názvem "Olympijští sportovci z Ruska".

Základní část

skupina A

USA [1]300015:49
Kanada [5]200112:56
Německo [9]10026:103
Čína [12]00032:160

výsledky

10.2.USA vs. Čína8:0
10.2.Kanada vs. Německo5:1
12.2.Kanada vs. USA2:4
12.2.Německo vs. Čína3:2
13.2.Čína vs. Kanada0:5
13.2.USA vs. Německo3:2

skupina B

Rusko [3]20108:67
Dánsko [6]20017:66
ČR [7]02019:84
Švýcarsko [10]00124:81

výsledky

9.2.Rusko vs. Švýcarsko1:0
9.2.ČR vs. Dánsko1:2
11.2.Dánsko vs. Rusko0:2
11.2.ČR vs. Švýcarsko2:1 sn
12.2.Rusko vs. ČR5:6 pr
12.2.Švýcarsko vs. Dánsko3:5

skupina C

Finsko [2]210013:68
Švédsko [4]201010:77
Slovensko [8]10028:123
Lotyšsko [11]00035:110

výsledky

10.2.Švédsko vs. Lotyšsko3:2
10.2.Finsko vs. Slovensko6:2
11.2.Švédsko vs. Slovensko4:1
11.2.Lotyšsko vs. Finsko1:3
13.2.Slovensko vs. Lotyšsko5:2
13.2.Finsko vs. Švédsko4:3 pr

vyřazovací část

osmifinále

15.2.Slovensko vs. Německo4:0
15.2.Dánsko vs. Lotyšsko3:2
15.2.ČR vs. Švýcarsko2:4
15.2.Kanada vs. Čína7:2

čtvrtfinále

16.2.USA vs. Slovensko2:3 sn
16.2.Rusko vs. Dánsko3:1
16.2.Finsko vs. Švýcarsko5:1
16.2.Švédsko vs. Kanada2:0

semifinále

18.2.Finsko vs. Slovensko2:0
18.2.Rusko vs. Švédsko2:1 sn

o 3.místo

19.2.Švédsko vs. Slovensko0:4

FINÁLE

19.2.Finsko vs. Rusko2:1

medaile

Finsko

Rusko

Slovensko

nejužitečnější hráč

Juraj Slafkovský

All Stars

Patrik Rybár

Mikko Lehtonen

Jegor Jakovlev

Juraj Slafkovský

Sakari Manninen

Lucas Wallmark

2022


Finsko / Olympijský vítěz 2022

Rusko / stříbro

Slovensko / bronz

Johan Garpenlöv

Marcus Ragnarsson

Harri Säteri

Jason Demers

Daniel Winnik

Lean Bergmann

Konrad Abeltshauser

Mirco Müller

Mikkel Bødker

Patrik Rybár

Mikko Lehtonen

Jegor Jakovlev

Juraj Slafkovský

Sakari Manninen

Lucas Wallmark

National Indoor Stadium, Peking / 18 000 diváků

National Indoor Stadium, Peking

Wukesong Arena, Peking / 9 000 diváků

Wukesong Arena, Peking