Zimníolympijskéhry

2018 Pchjongčchang Jižní Korea

Dvanáct týmů rozdělených do tří skupin odehraje základní skupiny systémem každý s každým. Poté se vytvoří pořadí všech 12 týmů podle klíče - vítězové skupin, druzí ve skupinách, třetí ve skupinách a čtvrtí ve skupinách (v závorce ve skupinách - body, rozdíl skóre, počet vstřelených branek, pořadí IIHF). Týmy na páté až dvanácté pozici hrají předkolo playoff (osmifinále) a vítězové se utkají s první čtyřkou v klasickém čtvrtfinále vyřazovacího systému. Všechna utkání se hrají na jedno vítězství, navíc i utkání o třetí místo.

Hokejisté Ruska nastoupili z rozhodnutí MOV pod názvem "Olympijští sportovci z Ruska".

Základní část

skupina A

ČR (2)21009:48
Kanada (4)201011:47
Švýcarsko (8)100210:93
Jižní Korea (12)00031:140

výsledky

15.2.ČR vs. Jižní Korea2:1
15.2.Švýcarsko vs. Kanada1:5
17.2.Kanada vs. ČR2:3 n
17.2.Jižní Korea vs. Švýcarsko0:8
18.2.ČR vs. Švýcarsko4:1
18.2.Kanada vs. Jižní Korea4:0

skupina B

Rusko (3)200114:56
Slovinsko (6)02018:124
USA (7)10114:84
Slovensko (10)10116:74

výsledky

14.2.Slovensko vs. Rusko3:2
14.2.USA vs. Slovinsko2:3 p
16.2.USA vs. Slovensko2:1
16.2.Rusko vs. Slovinsko8:2
17.2.Rusko vs. USA4:0
17.2.Slovinsko vs. Slovensko3:2 n

skupina C

Švédsko (1)30008:19
Finsko (5)200111:66
Německo (9)01024:72
Norsko (11)00122:111

výsledky

15.2.Finsko vs. Německo5:2
15.2.Norsko vs. Švédsko0:4
16.2.Finsko vs. Norsko5:1
16.2.Švédsko vs. Německo1:0
18.2.Německo vs. Norsko2:1 n
18.2.Švédsko vs. Finsko3:1

vyřazovací část

osmifinále

20.2.USA vs. Slovensko5:1
20.2.Slovinsko vs. Norsko1:2 p
20.2.Finsko vs. Jižní Korea5:2
20.2.Švýcarsko vs. Německo1:2 p

čtvrtfinále

21.2.ČR vs. USA3:2 n
21.2.Rusko vs. Norsko6:1
21.2.Švédsko vs. Německo3:4 p
21.2.Kanada vs. Finsko1:0

semifinále

23.2.ČR vs. Rusko0:3
23.2.Německo vs. Kanada4:3

o 3.místo

24.2.ČR vs. Kanada4:6

FINÁLE

25.2.Rusko vs. Německo4:3 p

medaile

Rusko

Německo

Kanada

nejužitečnější hráč

Ilja Kovalčuk

nejlepší hráči

Danny Aus Den Birken

Vjačeslav Vojnov

Nikita Gusev

All Stars

Vasilij Košečkin

Vjačeslav Vojnov

Maxim Noreau

Ilja Kovalčuk

Pavel Dacjuk

Eeli Tolvanen

2018


Rusko / Olympijský vítěz 2018

Německo / stříbro

Kanada / bronz

Marcel Goc

Christian Ehrhoff

Marco Sturm

Karl Stollery

John McCarthy

Tony Granato

Danny aus den Birken

Vjačeslav Vojnov

Nikita Gusev

Vasilij Košečkin

Maxim Noreau

Ilja Kovalčuk

Pavel Dacjuk

Eeli Tolvanen

Tomáš Mertl, Jonas Hiller

Jakub Nakládal, Rob Klinkhammer

Jan Kovář

Pavel Francouz

Michal Řepík

Gangneung Hockey Centre, Gangneung / 10 000 diváků

Gangneung Hockey Centre, Gangneung

Kwandong Hockey Centre, Gangneung / 6 000 diváků

Kwandong Hockey Centre, Gangneung