Zimníolympijskéhry

Salt Lake City 2002

Osm týmů rozdělených do dvou skupin odehrálo kvalifikační skupiny systémem každý s každým, vítězové skupin postoupili do základních skupin k dalším šesti týmům. Těchto osm týmů bylo opět rozděleno do dvou skupin, kde se hrálo každý s každým. Ze skupin postupovali všichni do vyřazovací části. Všechna utkání se hrála na jedno vítězství, navíc i utkání o třetí místo.

Kvalifikační část

skupina A

Německo330010:36
Lotyšsko311111:123
Rakousko31027:92
Slovensko30128:121

výsledky

9.2.Slovensko vs. Německo0:3
9.2.Rakousko vs. Lotyšsko2:4
10.2.Lotyšsko vs. Slovensko6:6
10.2.Rakousko vs. Německo2:3
12.2.Slovensko vs. Rakousko2:3
12.2.Německo vs. Lotyšsko4:1

skupina B

Bělorusko32015:24
Ukrajina32019:54
Švýcarsko31117:93
Francie30124:101

výsledky

9.2.Bělorusko vs. Ukrajina1:0
9.2.Švýcarsko vs. Francie3:3
11.2.Ukrajina vs. Švýcarsko5:2
11.2.Bělorusko vs. Francie3:1
13.2.Švýcarsko vs. Bělorusko2:1
13.2.Francie vs. Ukrajina2:4

Základní část

skupina C

Švédsko330014:46
ČR311112:73
Kanada31118:103
Německo30035:180

výsledky

15.2.Kanada vs. Švédsko2:5
16.2.ČR vs. Německo8:2
17.2.Švédsko vs. ČR2:1
18.2.Kanada vs. Německo3:2
19.2.ČR vs. Kanada3:3
19.2.Německo vs. Švédsko1:7

skupina D

USA321016:35
Finsko320111:84
Rusko31119:83
Bělorusko30035:220

výsledky

15.2.Rusko vs. Bělorusko6:4
16.2.Finsko vs. USA0:6
17.2.Finsko vs. Bělorusko8:1
17.2.USA vs. Rusko2:2
18.2.Bělorusko vs. USA1:8
18.2.Rusko vs. Finsko1:3

vyřazovací část

čtvrtfinále

20.2.Švédsko vs. Bělorusko3:4
20.2.ČR vs. Rusko0:1
20.2.Finsko vs. Kanada1:2
21.2.USA vs. Německo5:0

semifinále

21.2.Kanada vs. Bělorusko7:1
22.2.Rusko vs. USA2:3

o 3.místo

23.2.Bělorusko vs. Rusko2:7

FINÁLE

24.2.USA vs. Kanada2:5

medaile

Kanada

USA

Rusko

All Stars

Mike Richter

Brian Leetch

Chris Chelios

John LeClair

Joe Sakic

Mats Sundin

2002


E Center, West Valley City / 10 500 diváků

E Center, West Valley City

Peaks Ice Arena, Provo City / 8 400 diváků

Peaks Ice Arena, Provo City

Kanada / Olympijský vítěz 2002

USA / stříbro / Doug Weight, Bill Guerin, Keith Tkachuk, Jeremy Roenick

Rusko / bronz / Darius Kasparaitis, Igor Larionov

Mike Richter

Brian Leetch

Chris Chelios

John LeClair

Joe Sakic

Mats Sundin

Leonard Soccio, Marco Sturm, Gary Suter

Niklas Sundström, Owen Nolan

Niklas Hagman, Owen Nolan

Andrej Rassolko, Teemu Selänne

Joe Sakic, Marcus Ragnarsson

Steve Yzerman, Marcus Ragnarsson

Gary Suter, Alexej Jašin

Gary Suter, Tomi Kallio

Niklas Sundström, Robert Reichel

Milan Hejduk, Thomas Holmström

Pavel Dacjuk, Robert Lang

Radek Dvořák, Jan Hrdina, Martin Brodeur, Adam Foote

Adam Foote, Jaromír Jágr, Paul Kariya

Dominik Hašek, Theoren Fleury

Roman Hamrlík, Ryan Smyth

Jaromír Jágr, Mario Lemieux

Jaromír Jágr, Mattias Öhlund

Pavel Kubina, Daniel Alfredsson

Darius Kasparaitis, Nikolaj Chabibulin, Jiří Dopita

Martin Havlát, Scott Niedermayer

Martin Ručinský, Kim Johnsson

Richard Šmehlík, Eric Lindros, Tomáš Kaberle

Mario Lemieux, Dominik Hašek

Mattias Norström, Petr Sýkora

Michael Nylander, Martin Škoula

Nicklas Lidström, Pavel Patera

Mario Lemieux, Jaromír Jágr

Marián Hossa, Sandis Ozolinš

Žigmund Pálffy

Chris Chelios, Pavel Bure

Joe Nieuwendyk, Mats Sundin

Ulf Dahlen, Andrej Mezin

Bělorusko vs. Švédsko / čtvrtfinále

Jan Benda, Chris Drury, Christian Ehrhoff

Alexej Kovaljov, Mike Richter, Aaron Miller