Mistrovstvísvěta

2014 Bělorusko Minsk

Šestnáct týmů rozděleno do dvou osmičlenných skupin, kde se hraje každý s každým. Týmy z posledních pozic základních skupin přímo sestupují. První čtyři týmy základní skupiny postupují do vyřazovacích bojů. Čtvrtfinále se hraje do kříže s týmy z druhé základní skupiny a dále podle klíče turnaje vyřazovacím způsobem.

Základní část

skupina A

Kanada511028:1318
Švédsko511021:1018
ČR222120:1812
Francie221225:2011
Slovensko301320:2110
Norsko201416:197
Dánsko110517:275
Itálie10066:253

výsledky

9.5.Francie vs. Kanada3:2 n
9.5.Slovensko vs. ČR2:3 p
10.5.Itálie vs. Norsko0:3
10.5.Švédsko vs. Dánsko3:0
10.5.Kanada vs. Slovensko4:1
11.5.Francie vs. Itálie1:2
11.5.Norsko vs. Dánsko4:3
11.5.Švédsko vs. ČR4:3 n
12.5.Slovensko vs. Francie3:5
12.5.ČR vs. Kanada3:4
13.5.Itálie vs. Dánsko1:4
13.5.Norsko vs. Švédsko1:2
14.5.ČR vs. Itálie2:0
14.5.Slovensko vs. Norsko5:2
15.5.Kanada vs. Dánsko6:1
15.5.Švédsko vs. Francie2:1
16.5.Kanada vs. Itálie6:1
16.5.Švédsko vs. Slovensko3:1
17.5.Francie vs. Norsko5:4 n
17.5.Dánsko vs. ČR4:3 n
17.5.Slovensko vs. Itálie4:1
18.5.Kanada vs. Švédsko3:2 p
18.5.ČR vs. Norsko1:0
19.5.Dánsko vs. Francie2:6
19.5.Itálie vs. Švédsko1:5
20.5.Norsko vs. Kanada2:3
20.5.Dánsko vs. Slovensko3:4
20.5.ČR vs. Francie5:4 p

skupina B

Rusko700031:721
USA410227:2314
Bělorusko400318:1712
Finsko310318:1511
Švýcarsko301319:2110
Lotyšsko300420:249
Německo110513:235
Kazachstán002516:322

výsledky

9.5.Švýcarsko vs. Rusko0:5
9.5.Bělorusko vs. USA1:6
10.5.Kazachstán vs. Německo1:2 n
10.5.Finsko vs. Lotyšsko2:3
10.5.USA vs. Švýcarsko3:2
11.5.Německo vs. Lotyšsko3:2
11.5.Bělorusko vs. Kazachstán4:1
11.5.Finsko vs. Rusko2:4
12.5.Švýcarsko vs. Bělorusko3:4
12.5.Rusko vs. USA6:1
13.5.Německo vs. Finsko0:4
13.5.Kazachstán vs. Lotyšsko4:5
14.5.Švýcarsko vs. Německo3:2
14.5.Rusko vs. Kazachstán7:2
15.5.USA vs. Lotyšsko5:6
15.5.Finsko vs. Bělorusko2:0
16.5.USA vs. Kazachstán4:3 p
16.5.Finsko vs. Švýcarsko3:2 n
17.5.Lotyšsko vs. Rusko1:4
17.5.Bělorusko vs. Německo5:2
17.5.Švýcarsko vs. Kazachstán6:2
18.5.USA vs. Finsko3:1
18.5.Rusko vs. Německo3:0
19.5.Kazachstán vs. Finsko3:4
19.5.Lotyšsko vs. Bělorusko1:3
20.5.Německo vs. USA4:5
20.5.Lotyšsko vs. Švýcarsko2:3
20.5.Rusko vs. Bělorusko2:1

vyřazovací část

čtvrtfinále

22.5.USA vs. ČR3:4
22.5.Rusko vs. Francie3:0
22.5.Kanada vs. Finsko2:3
22.5.Švédsko vs. Bělorusko3:2

semifinále

24.5.Rusko vs. Švédsko3:1
24.5.ČR vs. Finsko0:3

o 3.místo

25.5.Švédsko vs. ČR3:0

FINÁLE

25.5.Rusko vs. Finsko5:2

medaile

Rusko

Finsko

Švédsko

nejužitečnější hráč

Pekka Rinne

nejlepší hráči

Sergej Bobrovskij

Seth Jones

Viktor Tichonov

All Stars

Pekka Rinne

Anton Bělov

Seth Jones

Sergej Plotnikov

Viktor Tichonov

Antoine Roussel

2014


Minsk Arena, Minsk / 15 000 diváků

Minsk Arena, Minsk

Čižovka Arena, Minsk / 9 600 diváků

Čižovka Arena, Minsk

Rusko / mistři světa 2014

Alexander Ovečkin
Rusko / mistři světa 2014

Pekka Rinne / nejužitečnější hráč

Finsko / stříbrné medaile
René Fasel, Olli Jokinen

Švédsko / bronzové medaile
Joel Lundqvist

Švédsko / bronzové medaile

Leo Komarov, Maxim Chudinov, Sergej Bobrovskij

Seth Jones, Jaromír Jágr

Viktor Tichonov, Pekka Jormakka

Jevgenij Malkin, Pekka Rinne

Anton Bělov, Jori Lehterä

Leon Draisaitl, Sergej Plotnikov

Antoine Roussel

Tomáš Hertl, Jere Karalahti, Pekka Rinne

Tomáš Hertl

Mattias Ekholm, Tomáš Hertl

Tommy Wingels, Pekka Rinne

Tommy Wingels, Jan Kolář

Roman Červenka, Petri Kontiola

Olli Jokinen, Petr Zámorský, Alexander Salák

Michal Jordán, Tomáš Rolinek, Miikka Salomäki

Jiří Hudler, Oliver Lauridsen

Jakub Kindl, Jannik Hansen

Jakub Kovář, Jonathan Huberdeau, Martin Ševc

Ondřej Němec, Niclas Andersén

Anders Nilsson, Jiří Hudler

Jaromír Jágr, Antoine Roussel

Jiří Novotný, Marek Viedenský

Yorick Treille, Petr Zámorský

Jan Kovář, Tim Thomas

Ondřej Vitásek, Craig Smith

Martin Ševc, Jesper B.Jensen

Martin Zaťovič, Mikael Backlund, Jan Kolář

Vincent Trocheck, Jiří Sekáč, Jake Gardiner

Kyle Turris, Tomáš Rolinek

Vladimír Sobotka, Dávid Skokan

Jakub Kindl, Tomáš Hertl

James Reimer, Tomáš Hertl

Jaromír Jágr

Brian Henderson, Karol Sloboda

Tomáš Marcinko, Martin Marinčin, Peter Čerešňák

Jeff Petry, Olli Jokinen

Erik Gustafsson, Anders Nilsson, Joel Ward

Sergej Širokov, Danis Zaripov