Mistrovstvísvěta

2011 Slovensko Bratislava, Košice

Šestnáct týmů rozděleno do čtyř čtyřčlenných skupin, kde se hraje každý s každým. Do dvou osmifinálových skupin postupují vždy tři z každé základní skupiny, přičemž jejich vzájemné výsledky se započítávají. Týmy ze čtvrtých pozic základních skupin sehrají systémem každý s každým barážovou skupinu, poslední dva sestupují. Z osmifinálových skupin postupují vždy nejlepší čtyři do vyřazovacích bojů. Čtvrtfinále se hraje do kříže s týmy z druhé osmifinálové skupiny a dále podle klíče turnaje vyřazovacím způsobem.

Základní část

skupina A

Německo21009:58
Rusko200110:96
Slovensko10029:93
Slovinsko00127:121

výsledky

29.4.Německo vs. Rusko2:0
29.4.Slovensko vs. Slovinsko3:1
1.5.Rusko vs. Slovinsko6:4
1.5.Slovensko vs. Německo3:4
3.5.Slovinsko vs. Německo2:3
3.5.Rusko vs. Slovensko4:3

skupina B

Kanada210017:58
Švýcarsko11108:56
Francie01113:113
Bělorusko00123:101

výsledky

29.4.Švýcarsko vs. Francie1:0 p
29.4.Bělorusko vs. Kanada1:4
1.5.Kanada vs. Francie9:1
1.5.Švýcarsko vs. Bělorusko4:1
3.5.Kanada vs. Švýcarsko4:3 p
3.5.Francie vs. Bělorusko2:1 p

skupina C

Švédsko201013:77
USA200111:96
Norsko110112:85
Rakousko00031:130

výsledky

30.4.USA vs. Rakousko5:1
30.4.Norsko vs. Švédsko5:4 n
2.5.USA vs. Norsko4:2
2.5.Švédsko vs. Rakousko3:0
4.5.Rakousko vs. Norsko0:5
4.5.Švédsko vs. USA6:2

skupina D

ČR300012:39
Finsko11019:55
Dánsko01024:132
Lotyšsko00216:102

výsledky

30.4.Finsko vs. Dánsko5:1
30.4.ČR vs. Lotyšsko4:2
2.5.ČR vs. Dánsko6:0
2.5.Lotyšsko vs. Finsko2:3
4.5.Dánsko vs. Lotyšsko3:2 n
4.5.Finsko vs. ČR1:2

osmifinálová část

skupina E

ČR500019:715
Finsko220116:1010
Německo202115:178
Rusko201212:147
Slovensko100413:143
Dánsko01049:222

výsledky

A / 29.4.Německo vs. Rusko2:0
D / 30.4.ČR vs. Lotyšsko4:2
A / 1.5.Slovensko vs. Německo3:4
D / 2.5.Lotyšsko vs. Finsko2:3
A / 3.5.Rusko vs. Slovensko4:3
D / 4.5.Finsko vs. ČR1:2
5.5.Rusko vs. Dánsko4:3
6.5.Německo vs. Finsko4:5 n
6.5.ČR vs. Slovensko3:2
7.5.Dánsko vs. Německo4:3 n
7.5.Finsko vs. Slovensko2:1
8.5.ČR vs. Rusko3:2
9.5.Slovensko vs. Dánsko4:1
9.5.Rusko vs. Finsko2:3 n
9.5.Německo vs. ČR2:5

skupina F

Kanada320023:1113
Švédsko301118:1010
Norsko210217:158
USA201215:197
Švýcarsko111211:126
Francie00145:221

výsledky

B / 29.4.Švýcarsko vs. Francie1:0 p
C / 30.4.Norsko vs. Švédsko5:4 n
B / 1.5.Kanada vs. Francie9:1
C / 2.5.USA vs. Norsko4:2
B / 3.5.Kanada vs. Švýcarsko4:3 p
C / 4.5.Švédsko vs. USA6:2
5.5.Švýcarsko vs. Norsko2:3
6.5.Kanada vs. USA4:3 n
6.5.Švédsko vs. Francie4:0
7.5.Norsko vs. Kanada2:3
7.5.USA vs. Francie3:2
8.5.Švédsko vs. Švýcarsko2:0
9.5.Francie vs. Norsko2:5
9.5.Švýcarsko vs. USA5:3
9.5.Kanada vs. Švédsko3:2

baráž o udržení

Lotyšsko200112:96
Bělorusko200117:96
Rakousko10026:133
Slovinsko10028:123

výsledky

5.5.Slovinsko vs. Lotyšsko5:2
5.5.Bělorusko vs. Rakousko7:2
7.5.Rakousko vs. Slovinsko3:2
7.5.Bělorusko vs. Lotyšsko3:6
8.5.Slovinsko vs. Bělorusko1:7
8.5.Lotyšsko vs. Rakousko4:1

vyřazovací část

čtvrtfinále

11.5.ČR vs. USA4:0
11.5.Švédsko vs. Německo5:2
12.5.Finsko vs. Norsko4:1
12.5.Kanada vs. Rusko1:2

semifinále

13.5.ČR vs. Švédsko2:5
13.5.Finsko vs. Rusko3:0

o 3.místo

15.5.ČR vs. Rusko7:4

FINÁLE

15.5.Švédsko vs. Finsko1:6

medaile

Finsko

Švédsko

ČR

nejužitečnější hráč

Viktor Fasth

nejlepší hráči

Viktor Fasth

Alex Pietrangelo

Jaromír Jágr

All Stars

Viktor Fasth

David Petrasek

Marek Židlický

Jaromír Jágr

Jarkko Immonen

Patrik Berglund

2011


Orange Arena, Bratislava / 9 246 diváků

Orange Arena, Bratislava

Steel Aréna, Košice / 7 628 diváků

Steel Aréna, Košice

Mikko Koivu
Finsko / mistři světa 2011

Finsko / mistři světa 2011

ČR / bronz

Viktor Fasth
nejužitečnější hráč

Ken André Olimb, Alex Pietrangelo

Marek Židlický

David Petrasek, Carl Gunnarsson
Martin Thörnberg

Jaromír Jágr

Jarkko Immonen

Patrik Berglund

Patrik Eliáš, Viktor Fasth

Michael Frolík, Radek Martínek

Roberts Bukarts, Karel Rachůnek

Petr Čáslava, Leo Komarov, Ondřej Pavelec

Mads Christensen, Martin Havlát

Martin Havlát, Milan Michálek

Martin Havlát, Ľubomír Višňovský

Ilja Kovalčuk, Zbyněk Michálek

Milan Michálek, Derek Stepan

Ondřej Pavelec, Jakub Voráček, Jaromír Jágr, Michael Frolík

Tomáš Plekanec, Ty Conklin, Cam Fowler

Petr Průcha, Tomáš Rolinek

Karel Rachůnek, Petr Hubáček, Petr Průcha

Karel Rachůnek, Jevgenij Arťjuchun

Alexander Ovečkin, Roman Červenka

Branko Radivojevič, Lukáš Krajíček

Patrick Reimer, Jakub Štěpánek

Tim Stapleton, Marek Židlický

David Rundblad, Jan Marek

Miroslav Šatan, Jakub Voráček, Jozef Stümpel, Marek Židlický, Martin Škoula

Dimitrij Pätzold

Jevgenij Nabokov

Ivan Baranka, Alexej Morozov

Alexander Barta, Marián Hossa

Marián Gáborík, Nikolai Goc

Pavol Demitra

Jevgenij Arťjuchin, Brent Burns

Patrik Berglund, Sami Lepistö, Anssi Salmela

Alexander Radulov, Ossi Väänänen