Mistrovstvísvěta

2010 Německo Köln, Mannheim, Gelsenkirchen

Šestnáct týmů rozděleno do čtyř čtyřčlenných skupin, kde se hraje každý s každým. Do dvou osmifinálových skupin postupují vždy tři z každé základní skupiny, přičemž jejich vzájemné výsledky se započítávají. Týmy ze čtvrtých pozic základních skupin sehrají systémem každý s každým barážovou skupinu, poslední dva sestupují. Z osmifinálových skupin postupují vždy nejlepší čtyři do vyřazovacích bojů. Čtvrtfinále se hraje do kříže s týmy z druhé osmifinálové skupiny a dále podle klíče turnaje.

Základní část

skupina A

Rusko300010:39
Slovensko200110:66
Bělorusko10028:93
Kazachstán00034:140

výsledky

9.5.Bělorusko vs. Kazachstán5:2
9.5.Slovensko vs. Rusko1:3
11.5.Rusko vs. Kazachstán4:1
11.5.Bělorusko vs. Slovensko2:4
13.5.Rusko vs. Bělorusko3:1
13.5.Kazachstán vs. Slovensko1:5

skupina B

Švýcarsko300010:29
Kanada200112:66
Lotyšsko10027:113
Itálie00033:130

výsledky

8.5.Kanada vs. Itálie5:1
8.5.Švýcarsko vs. Lotyšsko3:1
10.5.Švýcarsko vs. Itálie3:0
10.5.Lotyšsko vs. Kanada1:6
12.5.Itálie vs. Lotyšsko2:5
12.5.Kanada vs. Švýcarsko1:4

skupina C

Švédsko20019:66
ČR200110:66
Norsko200110:86
Francie00035:140

výsledky

9.5.ČR vs. Francie6:2
9.5.Norsko vs. Švédsko2:5
11.5.ČR vs. Norsko2:3
11.5.Švédsko vs. Francie3:2
13.5.Francie vs. Norsko1:5
13.5.Švédsko vs. ČR1:2

skupina D

Finsko20015:66
Německo11015:35
Dánsko11017:55
USA00214:72

výsledky

7.5.USA vs. Německo1:2 p
8.5.Finsko vs. Dánsko1:4
10.5.USA vs. Dánsko1:2 p
10.5.Německo vs. Finsko0:1
12.5.Dánsko vs. Německo1:3
12.5.Finsko vs. USA3:2

osmifinálová část

skupina E

Rusko500020:515
Finsko30029:119
Německo20128:87
Dánsko200313:116
Bělorusko11037:115
Slovensko10048:183

výsledky

*D 8.5.Finsko vs. Dánsko1:4
*A 9.5.Slovensko vs. Rusko1:3
*D 10.5.Německo vs. Finsko0:1
*A 11.5.Bělorusko vs. Slovensko2:4
*D 12.5.Dánsko vs. Německo1:3
*A 13.5.Rusko vs. Bělorusko3:1
14.5.Slovensko vs. Dánsko0:6
14.5.Finsko vs. Bělorusko2:0
15.5.Rusko vs. Německo3:2
16.5.Dánsko vs. Rusko1:6
16.5.Německo vs. Bělorusko1:2 p
17.5.Finsko vs. Slovensko5:2
17.5.Bělorusko vs. Dánsko2:1
18.5.Slovensko vs. Německo1:2
18.5.Rusko vs. Finsko5:0

skupina F

Švédsko400118:712
Švýcarsko300212:129
ČR300212:109
Kanada200322:126
Norsko20039:266
Lotyšsko100410:163

výsledky

*B 8.5.Švýcarsko vs. Lotyšsko3:1
*C 9.5.Norsko vs. Švédsko2:5
*B 10.5.Lotyšsko vs. Kanada1:6
*C 11.5.ČR vs. Norsko2:3
*B 12.5.Kanada vs. Švýcarsko1:4
*C 13.5.Švédsko vs. ČR1:2
14.5.Kanada vs. Norsko12:1
14.5.Švédsko vs. Lotyšsko4:2
15.5.Švýcarsko vs. ČR3:2
16.5.Lotyšsko vs. Norsko5:0
16.5.Švédsko vs. Kanada3:1
17.5.Norsko vs. Švýcarsko3:2
17.5.ČR vs. Lotyšsko3:1
18.5.Kanada vs. ČR2:3
18.5.Švýcarsko vs. Švédsko0:5

baráž o udržení

USA210017:28
Francie20017:86
Itálie10115:64
Kazachstán00034:170

výsledky

15.5.USA vs. Kazachstán10:0
15.5.Itálie vs. Francie1:2
16.5.Francie vs. USA0:4
16.5.Itálie vs. Kazachstán2:1
18.5.USA vs. Itálie3:2 n
18.5.Kazachstán vs. Francie3:5

vyřazovací část

čtvrtfinále

20.5.Švédsko vs. Dánsko4:2
20.5.Finsko vs. ČR1:2 n
20.5.Rusko vs. Kanada5:2
20.5.Švýcarsko vs. Německo0:1

semifinále

22.5.Švédsko vs. ČR2:3 n
22.5.Rusko vs. Německo2:1

o 3.místo

23.5.Švédsko vs. Německo3:1

FINÁLE

23.5.Rusko vs. ČR1:2

medaile

ČR

Rusko

Švédsko

nejužitečnější hráč

Dennis Endras

nejlepší hráči

Dennis Endras

Petteri Nummelin

Pavel Dacjuk

All Stars

Dennis Endras

Petteri Nummelin

Christian Ehrhoff

Pavel Dacjuk

Jevgenij Malkin

Magnus Pääjärvi

2010


Lanxess Arena, Köln / 18 500 diváků

Lanxess Arena, Köln

SAP Arena, Mannheim / 13 600 diváků

SAP Arena, Mannheim

Veltins Arena, Gelsenkirchen / 76 152 diváků

Veltins Arena, Gelsenkirchen

Tomáš Rolinek

Mistři světa 2010 - ČR

Jaromír Jágr, Tomáš Rolinek

Karel Rachůnek, Miroslav Blaťák, Tomáš Rolinek

Roman Červenka, Jaromír Jágr, Petr Hubáček

Švédsko - bronz

Alexandr Sjomin, Petr Hubáček

Michal Barinka, Antonin Manavian

Maxim Afinogenov, Miroslav Blaťák

Ilja Kovalčuk, Petr Koukal

Michal Rozsíval, Viktor Kozlov

Nikolaj Kulemin, Ondřej Němec

Jiří Novotný, Erik Karlsson

Petr Vampola, Petteri Nummelin, Pekka Rinne

Lukáš Kašpar, Juhamatti Aaltonen

Jan Marek

Petr Hubáček, Mark Giordano

Jaromír Jágr

Petr Gřegořek, Lukáš Kašpar, Jiří Novotný

Jakub Voráček, Brent Burns

Marek Kvapil, Marius Holtet

Dennis Endras

Magnus Pääjärvi Svensson

Christian Ehrhoff

T.J.Oshie, Petteri Nummelin

Jevgenij Malkin, Sami Kapanen

Pavel Dacjuk, Lauri Korpikoski

Miroslav Šatan, Alexander Barta

Marcel Goc, Marek Zagrapan

Patrick Gailbrath

Alexander Ovečkin, Christoph Ullmann