Mistrovstvísvěta

2009 Švýcarsko Bern, Curych-Kloten

Šestnáct týmů rozděleno do čtyř čtyřčlenných skupin, kde se hraje každý s každým. Do dvou osmifinálových skupin postupují vždy tři z každé základní skupiny, přičemž jejich vzájemné výsledky se započítávají. Týmy ze čtvrtých pozic základních skupin sehrají systémem každý s každým barážovou skupinu, poslední dva sestupují. Z osmifinálových skupin postupují vždy nejlepší čtyři do vyřazovacích bojů. Čtvrtfinále se hraje do kříže s týmy z druhé osmifinálové skupiny a dále podle klíče turnaje.

Základní část

skupina A

Kanada300022:49
Bělorusko11016:85
Slovensko10118:124
Maďarsko00034:160

výsledky

24.4.Bělorusko vs. Kanada1:6
24.4.Slovensko vs. Maďarsko4:3
26.4.Slovensko vs. Bělorusko1:2 n
26.4.Kanada vs. Maďarsko9:0
28.4.Maďarsko vs. Bělorusko1:3
28.4.Kanada vs. Slovensko7:3

skupina B

Rusko300016:49
Švýcarsko11016:65
Francie10024:93
Německo00123:101

výsledky

24.4.Německo vs. Rusko0:5
24.4.Švýcarsko vs. Francie1:0
26.4.Švýcarsko vs. Německo3:2 p
26.4.Rusko vs. Francie7:2
28.4.Rusko vs. Švýcarsko4:2
28.4.Francie vs. Německo2:1

skupina C

USA201015:97
Švédsko111015:96
Lotyšsko11017:65
Rakousko00032:150

výsledky

25.4.USA vs. Lotyšsko4:2
25.4.Švédsko vs. Rakousko7:1
27.4.USA vs. Rakousko6:1
27.4.Lotyšsko vs. Švédsko3:2 n
29.4.Rakousko vs. Lotyšsko0:2
29.4.Švédsko vs. USA6:5 p

skupina D

Finsko300014:49
ČR200113:66
Norsko01027:142
Dánsko00125:151

výsledky

25.4.Norsko vs. Finsko0:5
25.4.ČR vs. Dánsko5:0
27.4.ČR vs. Norsko5:2
27.4.Finsko vs. Dánsko5:1
29.4.Dánsko vs. Norsko4:5 p
29.4.Finsko vs. ČR4:3

osmifinálová část

skupina E

Rusko410027:1114
Švédsko212023:1810
USA202119:188
Lotyšsko120215:147
Švýcarsko11129:136
Francie00058:270

výsledky

*B 24.4.Švýcarsko vs. Francie1:0
*C 25.4.USA vs. Lotyšsko4:2
*B 26.4.Rusko vs. Francie7:2
*C 27.4.Lotyšsko vs. Švédsko3:2 n
*B 28.4.Rusko vs. Švýcarsko4:2
*C 29.4.Švédsko vs. USA6:5 p
30.4.Rusko vs. Švédsko6:5 p
30.4.Švýcarsko vs. Lotyšsko1:2 n
1.5.USA vs. Francie6:2
2.5.Francie vs. Lotyšsko1:7
2.5.Rusko vs. USA4:1
3.5.Švýcarsko vs. Švédsko1:4
4.5.Rusko vs. Lotyšsko6:1
4.5.Švédsko vs. Francie6:3
4.5.USA vs. Švýcarsko3:4 p

skupina F

Kanada401026:1013
Finsko221016:911
ČR300220:119
Bělorusko03028:136
Slovensko01228:214
Norsko00237:212

výsledky

*A 24.4.Bělorusko vs. Kanada1:6
*D 25.4.Norsko vs. Finsko0:5
*A 26.4.Slovensko vs. Bělorusko1:2 n
*D 27.4.ČR vs. Norsko5:2
*A 28.4.Kanada vs. Slovensko7:3
*D 29.4.Finsko vs. ČR4:3
30.4.Bělorusko vs. Norsko3:2 p
30.4.Kanada vs. ČR5:1
1.5.Finsko vs. Slovensko2:1 p
2.5.ČR vs. Slovensko8:0
2.5.Finsko vs. Bělorusko1:2 n
3.5.Norsko vs. Kanada1:5
3.5.Bělorusko vs. ČR0:3
4.5.Slovensko vs. Norsko3:2 p
4.5.Kanada vs. Finsko3:4 n

baráž o udržení

Dánsko300013:49
Rakousko20019:56
Německo *10023:53
Maďarsko00032:130

výsledky

1.5.Německo vs. Dánsko1:3
1.5.Rakousko vs. Maďarsko6:0
3.5.Německo vs. Rakousko0:1
3.5.Maďarsko vs. Dánsko1:5
4.5.Maďarsko vs. Německo1:2
4.5.Dánsko vs. Rakousko5:2
* Německo nemůže jako pořadatel MS 2010 sestoupit

vyřazovací část

čtvrtfinále

6.5.Rusko vs. Bělorusko4:3
7.5.Finsko vs. USA2:3
7.5.Kanada vs. Lotyšsko4:2
6.5.Švédsko vs. ČR3:1

semifinále

8.5.Rusko vs. USA3:2
8.5.Kanada vs. Švédsko3:1

o 3.místo

10.5.USA vs. Švédsko2:4

FINÁLE

10.5.Rusko vs. Kanada2:1

medaile

Rusko

Kanada

Švédsko

nejužitečnější hráč

Ilja Kovalčuk

nejlepší hráči

Andrej Mezin

Shea Weber

Ilja Kovalčuk

All Stars

Andrej Mezin

Shea Weber

Kenny Jönsson

Ilja Kovalčuk

Martin St.Louis

Steve Stamkos

2009


PostFinance Arena Bern / 12 000 diváků

PostFinance Arena Bern

The Arena Zürich-Kloten / 7 561 diváků

The Arena Zürich-Kloten

mistři světa 2009 - Rusko

Alexej Morozov

Ilja Kovalčuk
nejužitečnější hráč

bronzové medaile - Švédsko

Milan Michálek

Marc-Edouard Vlasic

Joe Pavelski

Ján Lašák, Milan Michálek

Sandy Jeannin, Joe Pavelski

Steven Stamkos, Roman Polák

Shea Weber

Loui Eriksson, Jaromír Jágr

Jakub Štěpánek

Miroslav Blaťák, Martin Prusek, Tomáš Plekanec

Rostislav Olesz, Jevgenij Kovyršin

Juraj Štefanka, Petteri Nummelin

Kristian Huselius, Petr Čajánek

Tomáš Rolínek, Martin Thornberg

Martin St.Louis, Niko Kapanen

Janne Niinimaa